| Ethernet port | available |
| Wi-Fi (IPv6, 5GHz) | available depending on the configuration |
| Dimensions (LxWxH) | 800x750x1400 mm |
| Infoscan weight | 40 kg |
| Ethernet port | available |
| Measurement sensor | 3D Camera |
| Number of sensors | 3 |
| Dimensions (L / W / H) | 20 to 900 mm |
| Dimensioning accuracy | ±10mm |
| Maximum object weight | Up to 50 kg |
| Weight measurement accuracy | ±10 g |
| Weighing module | ТВ-S-32.2 / ТВ-S-60.2 |
| Measurement speed | 1-2 seconds per measurement |
| Data input | USB |
| Power supply | 12V / 220V |
| Operating temperature | 5°C to 40°C |
We can manufacture an Infoscan tailored to your specifications.
We’re open to discussing any custom requests for changes in design and
functionality, including color, size, and construction.
We offer a 7-day trial of Infoscan for testing at your warehouse anywhere in Russia. Remote testing is also available with prior integration.
Request a TestWe invite you to a demonstration of the work of Infoscan Camera Light at the Sherland secure storage warehouse.
Sign up for a demo