| Ethernet port | Yes |
| Wi-Fi (IPv6, 5GHz) | Yes, depends on the configuration |
| Length / Width / Height | 950 mm. / 950 mm. / 1050 mm. |
| Infoscan weight | 20 kg. |
| Ethernet port | Yes |
| Measuring sensor | Laser |
| Number of sensors | 3 |
| Length/Width/Height | 10 to 850 mm |
| Dimensional accuracy | ±3mm |
| Maximum object weight | Up to 50 kg |
| Weight measurement accuracy | ±10 g |
| Weighing module | ТВ-S-32.2 / ТВ-S-60.2 |
| Measurement speed | 1-2 seconds per measurement |
| Data input | USB |
| Power supply | 12V / 220V |
| Operating temperature | 5°C to 40°C |
We can manufacture an Infoscan tailored to your specifications.
We’re open to discussing any custom requests for changes in design and functionality,
including color, size, and construction.
We offer a 7-day trial of Infoscan for testing at your warehouse anywhere in Russia. Remote testing is also available with prior integration.
Request a TestWe invite you to a demonstration of the Infoscan Camera at the Sherland warehouse storage facility.
Schedule a demo